Aktüel Haber

Wanslebe: S&P ve Moody’s kararına rağmen Türkiye..

DIHK Üst Yöneticisi Martin Wansleben, ‘S&P ve Moody’s kararına rağmen Türkiye’deki Alman şirketleri burada uzun vadeli yatırıma inanıyor.’ dedi.

Wanslebe: S&P ve Moody’s kararına rağmen Türkiye..
Bu haber 15 Şubat 2017 - 11:09 'de eklendi ve 231 views kez görüntülendi.

Alman Ticaret ve Sanayi Odaları Birliği (DIHK) Üst Yöneticisi (CEO) Martin Wansleben, Alman şirketlerinin Türkiye’de uzun vadeli yatırım yaptığını belirterek, “S&P ve Moody’s kararına rağmen Türkiye’deki Alman şirketleri burada uzun vadeli yatırıma inanıyor. Bazı yatırımlar daha iyi günler için ertelendi.” dedi.

Türkiye’nin son zamanlarda çektiği sıkıntıları bildiklerini ifade eden Wansleben, “Avrupa, Almanya ve diğer ülkeler de zorluklar yaşıyor. Kredi derecelendirme kuruluşları Türkiye’ye kısa vadeli kredi notu verdiler. Ama Alman şirketlerinin Türkiye’de uzun dönem perspektifleri var. Biz yaşanan zorlukları ve Türkiye’ye verilen sözleri biliyoruz.” şeklinde konuştu.

‘EKONOMİ İÇİN AVANTAJ’

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşları Standard & Poor’s ve Moody’s’in kararına rağmen Türkiye’deki Alman şirketlerinin burada uzun vadeli yatırıma inandığını ifade eden Wansleben, şunları kaydetti:

“Bazı yatırımlar daha iyi günler için ertelendi. Türkiye’nin en önemli avantajı genç nüfusu. Bu da ekonomi için büyük bir avantaj. Çünkü genç nüfus, iş gücü ve müşteri getirir. Gelişen ekonomi ve gelişen toplum, şirketler ve insanlar için büyük bir avantajdır. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile iş birliğimiz var. Kurum ve kişiler olarak birbirimizi 10 yıldan beri tanıyoruz. Güçlü ve yakın bir şekilde TOBB ile çalışıyoruz. Türk ve Almanların birbiri ile iş yapmalarını istiyoruz.”

Wansleben, Almanya’daki şirketlere Türkiye’nin potansiyelini ve bölgesel gücünü anlattıklarını bildirdi.

– “Orta ölçekli işletmeler Türkiye ve Almanya’nın omurgası”

DIHK CEO’su Wansleben, İstanbul ve Berlin’de öne çıkan start-up’lar olduğunu ifade ederek, orta ölçekli işletmelerin Türkiye ve Almanya’nın omurgasını oluşturduğunu, bu işletmelerin güçlü ilişkileri bulunduğunu, burada en önemli kuralın ise diyaloğu devam ettirmek olduğunu söyledi.

Wansleben, DIHK olarak görevlerinin Alman şirketlerini Türkiye’deki genç ve becerikli nüfus ile buluşturmak olduğunu belirterek, “Türk hükümetinin yeni şirketleri desteklemesi harika bir şey.” ifadesini kullandı.

15 Temmuz’daki darbe girişiminden 3 gün sonra Türkiye’ye geldiğini anlatan Wansleben, “Birçok insan bana ‘şu anda Türkiye riskli, gitme’ dedi. Ben de ‘asıl şimdi gitmek gerekiyor’, Türk halkına arkadaşlığımı ve destek için gitmem gerektiğini söyledim.” diye konuştu.

Kaynak adres : http://ekonomi.haber7.com/turkiye-ekonomisi/haber/2258090-wanslebe-sp-ve-moodys-kararina-ragmen-turkiye

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA