Aktüel Haber
http://thewpdemo.com/reklamGorsel/1.jpg

Japon patronun Kangal köpeği sevgisi

Dünya devi honda’nın türkiye başkanı takuya tsumura, ziyarete geldiği sivas’ta “anadolu aslanı” olarak bilinen kangal köpekleriyle yakından.

Japon patronun Kangal köpeği sevgisi
Bu haber 19 Aralık 2017 - 13:09 'de eklendi ve 177 views kez görüntülendi.

Honda Türkiye Başkanı Takuya Tsumura ve Honda Türkiye Direktörü Akihito Suyomo, bir takım ziyaretler için Sivas’a geldi. Hayvanlara ilgi duyan Tsumara, Suyomo ile beraber Kangal köpeklerini görmek için Merakum mevkisinde bulunan Kangal Köpeği Irkını Yaşatma, Koruma ve Üretme Merkezini ziyaret etti. “Anadolu aslanı” olarak bilinen ve dünyaca ünlü olan Kangal köpeklerini seven heyet, merkez yetkililerinden bilgi aldı. Kangal köpeklerinin özelliklerini duyunca Japon yetkililer oldukça şaşırdı. Yeni doğan Kangal köpeklerini kucaklarına alarak seven heyet, bol bol fotoğraf çekindi. Takuya Tsumara’nın 73 kilo ağırlığındaki ‘Kaya’ isimli köpekle poz vermesi ilginç görüntüler oluşturdu.

“Çok etkilendim”

Honda Türkiye Başkanı Tsumura, Kangal köpeklerinden çok etkilendiğini belirterek, “İnsanlarla çok iyi ilişkileri var. Bundan çok etkilendim. Çok ilginç bir köpek. Tam anlamıyla güçlerini test etme şansım olmadı ama agresif versiyonunu görünce güçlü ve saldırdığından tehlikeli bir hayvan olduğunun farkına vardım. Hayvanlara karşı çok büyük bir ilgim var. Profesyonel bir hayvan fotoğrafçısıyım. Büyütmek, beslemek isterim ama bu kadar büyük bir köpekle baş edebileceğimi zannetmiyorum” dedi. 

Uğur Yiğit

Etiketler: Kangal Köpeği, Sivas

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA