Aktüel Haber

GETAM sergisinde ilgi odağı oldu!

Kutnu kumaşından oyuncaklar sergilendi.

GETAM sergisinde ilgi odağı oldu!
Bu haber 25 Ekim 2017 - 11:21 'de eklendi ve 24 views kez görüntülendi.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Gazikültür AŞ bünyesinde hizmet veren Kutnu Tasarım Atölyesi, Gaziantep Bölgesel Endüstriyel Tasarım ve Hibrit Modelleme Merkezi Teknik Destek (GETAM) Projesi kapsamında açılan sergiye kutnu kumaşından yapılan oyuncaklarla katıldı.

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Gaziantep İl Müdürlüğü ve Gaziantep Ticaret Odası (GTO) tarafından hazırlanan “Gaziantep Endüstriyel Tasarım ve Modelleme Merkezi (GETAM) Projesi” Avrupa Birliği ile Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca “Bölgesel Rekabet Edebilirlik Operasyonel Programı (BROP)” kapsamında desteklendi.

Proje çalışmaları doğrultusunda 20-21 Ekim 2017 günlerinde Gaziantep’te “Sınırdan Tasarım” konulu Sempozyum ve Sergi, Ömer Ersoy Kültür Merkezi’nde açıldı. Bölge firmalarına yönelik kapasite ve tasarım geliştirme alanlarında üretilen ürünler, GETHAM Tasarım Merkezi bünyesinde Gaziantep Üniversitesi Cenani Konağı’nda sergilendi.
Sergiye, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Gazikültür AŞ Kutnu Tasarım Atölyesi de kutnu kumaşından yapılan oyuncaklarla katıldı. GETHAM danışmanları Prof. Mirko Tattarini ve Sasa Mtiroviç tarafından Güneydoğu Anadolu Bölgesi kültürel mirasından esinlenerek hazırlanan kutnu oyuncaklar sergi stantlarında beğeniyle izlendi. Proje kapsamında özel olarak çizilen ve tasarlanan kutnu oyuncak modelleri, kültürel mirasın günümüz ve bir sonraki kuşağa aktarılması anlamında büyük önem arz etti.

 

Kaynak adres : http://www.haber7.com/guncel/haber/2456298-getam-sergisinde-ilgi-odagi-oldu

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA