Aktüel Haber
http://thewpdemo.com/reklamGorsel/1.jpg

Erdoğan’dan ‘sınır’ mesajı: Hazırlıkları yapıyoruz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, terörle mücadele ve sınır güvenliği için yeni hazırlıkların yapıldığını söyledi.

Erdoğan’dan ‘sınır’ mesajı: Hazırlıkları yapıyoruz
Bu haber 16 Haziran 2017 - 13:31 'de eklendi ve 322 views kez görüntülendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenen “Ankara Devlet Protokol İftarı” programına katıldı. Burada bir konuşma yapan Erdoğan, terörle mücadele ve sınır ötesi operasyonlarla ilgili önemli mesajlar verdi.

“SALDIRILAR BUNDAN SONRA DA DEVAM EDECEK, GÜVENLİK KONSEPTİNDE KÖKLÜ DEĞİŞİKLİĞE GİTMEMİZ ŞART”

Türkiye’nin bütünlüğü, milletin birliği ve devletin bekası uğruna yaptıkları hizmetler için teşekkürlerini ileten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Siyasi, sosyal, ekonomik fay hatlarımıza yönelik saldırıların bundan sonra da devam edeceği açıktır. Zira kıskanılan bir ülkeyiz, kıskanılan bir milletiz. Bu sebeple ülkemizin güvenlik konseptinde köklü bir değişikliğe gitmemiz şart olmuştur. Saldırıları kendi sınırlarımız ve mahremiyet alanlarımız içinde karşılamanın ağır maliyetini yeteri kadar ödedik. Bundan sonra sorunlara doğrudan kaynağında müdahale edecek, çözümleri orada arayacağız. Fırat Kalkanı Harekatı bu anlayışın ne kadar isabetli ve netice verici olduğunu bize göstermiştir.” dedi.

Türk Silahlı Kuvvetlerine teşekkür eden Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“OYUNUN İLK PERDESİNİ BOZDUK”

“Türkiye’yi terör örgütleriyle kuşatmaya çalışanların oyunlarının ilk perdesini inşallah bozduk. Bu şimdi bir şeyi gösteriyor; bu millet demek ki isterse yapar. Öyleyse gecikme olmadan birçok şeyi yapmamız gerekiyor.

“ŞİMDİ OYUNU TÜM SINIRLARIMIZ BOYUNCA İŞLEMEZ HALE GETİRMENİN HAZIRLIKLARINI YAPIYORUZ”

Gecikirsek bunlar aleyhe tecelli eder, onun için gecikemeyiz. Adımları anında atmamız lazım. Şimdi bu oyunu tüm sınırlarımız boyunca işlemez hale getirmenin hazırlıklarını yapıyoruz.

“ÜLKEMİZE YÖNELİK EKONOMİK GİZLİ KUŞATMANIN KIRILIŞININ İŞARETLERİNİ ALIYORUZ”

Aynı şekilde ekonomide ülkemize uygulanan gizli kuşatmanın kırılışının işaretlerini almaya başladık. İşte büyüme oranımız bunun son örneğidir. İlk çeyrekte yüzde 5 büyüme bütün oyunları bozmuştur. OECD rakamlarına baktığınız zaman dünyada şöyle biraz önümüzde Çin var, onun arkasında hemen Hindistan var ve onun arkasında da yüzde 5 ile iki Müslüman halkı olan ülke var, Türkiye ve Endonezya. Bu böyle devam edecek, ben buna inanıyorum.”

“TÜRKİYE’YE KAPILAR KAPANDI ZANNETTİLER AMA BİZE BİRÇOK KAPILAR AÇILDI”

İstihdam rakamlarının da açıklandığını ve yüzde 1 gibi bir düşüşün söz konusu olduğunu dile getiren Erdoğan, şöyle devam etti:

“Yani bunu işsizliği düşürmedeki 1 olarak açıklıyorum, daha da aşağı inecek. Hele hele şimdi mevsimsel bu noktada güçlenme var ki bununla beraber istihdamda artış ve işsizlikte de eksilmenin olduğunu göreceğiz. Türkiye büyümeye devam edecek ve onlar Türkiye’nin kapıları kapandı zannettiği zamanda bize çok kapılar açıldı. Yine bu böyle devam edecek. Çalışıyoruz, koşuyoruz daha çok çalışacağız. Farklı birçok şeyler üreteceğiz. Yeter ki toplum kesimlerini etnik, mezhebi ve ideolojik farklılıkları kullanarak çatıştırmaya yönelik girişimlerde bu başarısızlığın devamını sağlayalım. Bunu başarmamız lazım. Zaten büyük ölçüde de başarısız oldular.”

Terör örgütü PKK’nın çukur eylemlerine, FETÖ’ye, terör örgütü DEAŞ’a karşı milletin gösterdiği feraseti takdire şayan olarak nitelendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bütün bu gelişmeler bize bundan sonra geleceğimizi güvence altına almaya, politikalarımızı çok daha rahat, güçlü şekilde hayata geçirme imkanına sahip olduğumuzu gösteriyor.” diye konuştu.

.yedigundem-title {
font-family: ‘FreightText Pro Black’;
font-size: 22px;
border-top: solid 1px rgba(0,0,0,.1);
display: block;
padding-top: 14px;
margin-bottom: 10px;
}
.yedigundem-frame {
margin: 0 auto;
display: block;
}

1 DAKİKADA 7 GÜNDEM

Kaynak adres : http://www.haber7.com/dis-politika/haber/2356441-erdogandan-sinir-mesaji-hazirliklari-yapiyoruz

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA