Aktüel Haber
http://thewpdemo.com/reklamGorsel/1.jpg

Almanya’nın Türk kökenli vekillerden hayır çağrısı

Bild am Sonntag gazetesine açıklama yapan Türkiye kökenli federal milletvekilleri, Almanya’daki Türk seçmenlere hayır çağrısında bulundu.

Almanya’nın Türk kökenli vekillerden hayır çağrısı
Bu haber 03 Nisan 2017 - 8:25 'de eklendi ve 301 views kez görüntülendi.

Haftalık Bild am Sonntag gazetesi, farklı partilerden Türkiye kökenli milletvekillerine Almanya’daki Türk seçmenlere yönelik tavsiyelerini sordu. 

“HAYIR” ÇAĞRISI

Yeşiller partisi Eş Başkanı Cem Özdemir, Almanya’daki Türklere seslenerek “Burada sahip olduğunuz özgürlüğü, Türkiye’deki ailelerinizin ve dostlarınızın elinden almayın” şeklinde konuştu.

Yeşiller Partisi milletvekili Özcan Mutlu, Türk seçmenleri referandumda “Hayır” oyu kullanmaya çağırdı. Mutlu, “Almanya’da demokrasinin nimetlerinden faydalananlar Türkiye’deki hemşerilerini demokrasiden yoksun bırakmamalılar. Bu yüzden demokrasiye evet, anayasa referandumuna hayır” dedi.

Sol Partili Azize Tank da, seçmenlere “Hayır” oyu kullanmaları çağrısında bulundu. Tank, “Türkiye’de demokrasinin varolması ve iç barışın yeniden filizlenmesi için gelin hep beraber anayasa değişikliğine “hayır” diyelim” ifadesini kullandı.

Sosyal Demokrat Partili (SPD) milletvekili Cansel Kızıltepe, “Hepimiz demokratik değerleri savunmalıyız ve ifade özgürlüğü için sesimizi yükseltmeliyiz” dedi.

AYNI ALMANYA GİBİ!

Alman Meclisi’nin Hristiyan Demokrat Birlik (CDU) partili üyesi Cemile Giousouf “Türkiye güçlü bir demokrasiye laik bir ülke! Aynı barış içinde yaşadığımız Almanya gibi” ifadesini kullandı.

Türkiye’de yapılacak anayasa değişikliği referandumu için Almanya’da oy verme işlemleri 27 Mart Pazartesi günü başladı. Almanya’daki yaklaşık 1 milyon 400 bin Türk seçmen, 9 Nisan Pazar gününe kadar 13 kentte oy kullanabilecek.

İLİŞKİLİ HABERLER

Kaynak adres : http://www.haber7.com/guncel/haber/2297055-almanyanin-turk-kokenli-vekillerden-hayir-cagrisi

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA