Aktüel Haber

Akşener: Cumhurbaşkanı olacağım ya…

Yeni parti kuran Meral Akşener’in, partililerin

Akşener: Cumhurbaşkanı olacağım ya…
Bu haber 25 Ekim 2017 - 11:21 'de eklendi ve 131 views kez görüntülendi.

Sabah saatlerinde ‘İyi Parti’nin kuruluş dilekçesini İçişleri Bakanlığı’nın ilgili birimine teslim eden Meral Akşener, yeni partisini Ankara’da Nâzım Hikmet Kültür Merkezi’nde ‘Türkiye İyi Olacak’ sloganıyla kamuoyuna açıkladı.

CUMHURBAŞKANI OLACAKMIŞ!

Yeni sistemde başbakanlık makamının olmadığını unutan partililer “Başbakan Meral” sloganı atınca Akşener, “Başbakan değil değil, cumhurbaşkanı” diye düzeltme yapmak zorunda kaldı.

Akşener, “Şimdi ön sırada Ümit hoca burada, Ali Türkşen burada, Ali Aydın burada, Halaçoğlu burada onlar benim illa cumhurbaşkanı olmamı istiyorlar…ya…” dedi.

“BEN BAŞBAKAN OLACAĞIM”

FETÖ ‘Yurtta Sulh Konseyi’ adıyla darbe yapmak istemişti. Akşener de ‘yurtta sulh cihanda sulh’ sloganıyla kuracağı yeni parti için destek aramıştı. Akşener’in kampanya süresince ‘Ben başbakan olacağım’ açıklamaları ve slogan benzerliği kafalarda soru işaretlerine neden olmuştu.

PARTİNİN LOGOSU MAKLUBEYE BENZETİLDİ

Logoda Güneş yer alırken, 8 sırma ile de Selçuklu yıldızına atıf yapılıyor. Renklerin neden sarı-lacivert olduğuna dair ise henüz bir bilgi edinilemedi. Öte yandan ortaya çıkan bu logo, maklubeye benzetildi.

 

Kaynak adres : http://www.haber7.com/guncel/haber/2456121-aksener-cumhurbaskani-olacagim-ya

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA