Aktüel Haber
http://thewpdemo.com/reklamGorsel/1.jpg

250 hasta ‘Guinness Dünya Rekoru’ kırıyor

Beyin pili ameliyatı olan 250’yi aşkın kişi Dünya Parkinson Günü öncesinde aynı salonda buluşarak ‘Guinness Dünya Rekoru’na imza atacak.

250 hasta ‘Guinness Dünya Rekoru’ kırıyor
Bu haber 17 Nisan 2018 - 8:48 'de eklendi ve 53 views kez görüntülendi.

Türkiye’de tıp alanındaki ilk Guinness rekorunu kıracak olan Parkinsonlu hastalar, aynı salonda perküsyon çalarak Anadolu Ateşi dansçılarına eşlik edecek. Renkli etkinlikte Gülben Ergen de şarkılar söyleyecek.

Medipol Eğitim Sağlık Grubu himayesinde Beyin Pili Hastaları Derneği tarafından Parkinson hastalarının ‘büyük buluşması’ gerçekleşiyor. Çoğunluğu Medipol Mega Üniversite Hastanesinden Dr. Ali Zırh’ın beyin pili ameliyatını gerçekleştirdiği yurt içi ve yurt dışından 250’yi aşkın hasta aynı salonda buluşarak Türkiye’de tıp alanındaki ilk ‘Guinness Dünya Rekoru’na imza atacak. ‘11 Nisan Dünya Parkinson Günü’ öncesinde Parkinsona dikkat çekilmek üzere yarın Grand Cevahir Hotel ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek etkinlikte Guinness Türkiye temsilcisi Prof. Dr. Orhan Kural dünya rekorunu ilan edecek. 

FİNALDE ANADOLU ATEŞİ VE GÜLBEN ERGEN SAHNE ALACAK

Etkinlik kapsamında beyin pili ameliyatı olmuş hastalardan oluşan ‘BeyPilDer Perküsyon Takımı’, Mustafa Erdoğan yönetmenliğindeki Anadolu Ateşi üyesi dansçılarla birlikte performans sergileyecek. Kendisi de beyin pili takılı bir Parkinson hastası olan orkestra şefi Durul Gence de etkinlikte solo perküsyon performansı gerçekleştirecek. Finalinde Gülben Ergen’in sahne alarak sevilen şarkılarını yorumlayacağı etkinliği aralarında yerli ve yabancı Parkinson hastalarının da olduğu çok sayıda katılımcı takip edecek.

PROGRAM:

08.30-10.15: Karşılama ve Guinness Kayıt

10.15-10.30: Salona Giriş

10.30-10.45: Açılış Konuşmaları

10.45-11.15: GUİNNESS REKORU + Parkinson Perküsyonla Buluşuyor

11.15-11.45: Anadolu Ateşi Dans Gösterisi

11.45-12.15: Sahnede Gülben Ergen

12.15-12.30: Kapanış Konuşmaları

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA